PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495146}

Battle Of Red Cliff Part 2: The Decisive Battle

Chi bi xia: Jue zhan tian xia
7,6 2 492
oceny
7,6 10 1 2492
Chi bi xia: Jue zhan tian xia
powrót do forum filmu Chi bi xia: Jue zhan tian xia

naprawde ciekawa z rozmachem nakrecona ale ta druga wydaje sie jeszcze ciekawsza TYLKO czekac i zobaczyc bo chyba wrto..

POLECAM material BONDZIK - napisal kawalek fajnej historii --> http://www.filmweb.pl/topic/844395/Filmy+z+serii.html

ocenił(a) film na 10
marcinkf

EDIT: zwiastun i tresc: -> http://hatak.pl/zwiastuny/627/RedCliffPart2/

ocenił(a) film na 10
marcinkf

Wiesz może kiedy będzie dostępny ten film? piszę że już powinien wyjść ale nie mogę go znaleźć

ocenił(a) film na 10
Woj8ech

powiem tak znajac rynek "chiński" w miare szybko wystawia gdzies na necie do sciagniecia PUKI co zostaje nam czekac z niecierpliwoscia bo warto naprawde. pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
marcinkf

Film już jest dostępny w sieci!!
teraz czekać tylko na napisy :-)

ocenił(a) film na 10
fijal87

niby widzialem! na sieci tak tak ale z tego co pamietam "kiepska" versia a wiesz moze skad sciagnac DOBRA! wersie?? pozdro

ocenił(a) film na 6
marcinkf

dvdrip naprawde warto pobrać jest odrazu z angielskimi napisami
http://www.mininova.org/tor/2296077

ocenił(a) film na 8
marcinkf

O kiepskiej wersji nawet bym nie wspominał, a film można znaleźć np. na
http://www.phimhongkong.com/f/showthread.php?p=782731

Miłego!! :-)

fijal87

http://www.napisy.info/Napisy107556.html

lucapaco

Oglądałem już film i jest równie dobry jak pierwsza część tylko szkoda że to ostatnia część :/
http://www.tapetyna-pulpit.yoyo.pl

ocenił(a) film na 9
Damian24

Film obejrzałem już dwukrotnie w dobrej jakości i tak jak pierwsza część jest REWELACYJNY tym co nie oglądali szczerze polecam.

spiderslg

Boże, jak można było tak zmienić historie ? Gdzie 100 batów Hun-gai`a, gdzie zasadzka na Cao Cao ? O była ale wszystko odbyło się w obozie, gdzie Xiahou Dun oraz brat jego Yuan ? Gdzie główny doradca Sima Yi ? Gdzie Zhang Liao ? Albo Xu Zhu ?

To tylko początek długiej listy. Ale najbardziej śmieszy mnie kwestia "Przegrałem przez herbatę" Przez jaką cholera herbatę ?! Co ona w ogóle robiła w obozie Wei ? Nie dość że w historii nie odegrała ŻADNEJ ! roli to tutaj zrobili z niej bohaterkę hehehe - ironia.

Jednakże nie odbiegając dalej, Sun Shang Xiang, przebrana za żołnierza Państwa Wei oraz jej ułomny przyjaciel "dół" Babka niezła, cholernie dobrze zanotowała obóz gdzie znajdowało się koło miliona ludzi :) Nice.

Ale wracając do słynnej pułapki - a jakże :D - i tutaj spieprzyli sprawę, Cao Cao z wycieńczonymi wojskami zbiegli ku granicy cesarstwa tam też odeskortował go jego syn Cao Pi... Cholera a gdzie podział się Cao Pi ? Zabłądził ? Nie,nie to nie jego wina, Cao Cao - geniusz taktyczny został w obozie, osoba która rozbiła najpotężniejszą dynastie ówczesnego świata został pokonany przez coś takiego ?!

Prawdziwa sekwencja była z Cai Mao jak i przyjacielem Zhao Yu - ale jak zwykle pominęli wielką rozpacz za straconym, coś co okazało jego człowieczeństwo... Smutek - Tak Panie i Panowie, Cao Cao to też człowiek, a nie jedynie morderca...

Bardzo podobała mi się jednak scena w obozie rannych, kiedy opowiadał o Cao Song`u (najmłodszy syn) Jednak co mnie smuci, nie uwzględnili w tym jego relacji rodzinnych - Właśnie te syn po jego śmierci odebrał sobie życie, a wnet Cao Pi wprowadził najdłuższą żałobę, które to całe miasta opustoszały by towarzyszyć tyrano... Nie, nie premierowi, księciu w jego ostatniej drodze.

Aaa... Dziękuje bracie żeś przypomniał mi o ciąży, dziecku jak mu było Pang Yu ? Nie wiem, nie pamiętam. Ale cholera jaka ciąża ? On miał dzieci ? haha

Chociaż by wielka przyjaźń Zhao Yu z premierem Shu (Zhuge-Liang) Zhao Yu wnet od początku próbował pozbyć się swojego wroga, darzył go wielką nienawiścią, jednak inteligencji nie można było mu odmówić,jak i talentu muzycznego (ps. nieźle lata jak i tańczy ^^)

Cóż tam jeszcze było ? Niebiosa, właśnie - A gdzie sam Pang Tong ? No właśnie, a po co on ? Pff... Cóż on dokonał ?

Co dokonał ? A to właśnie dzięki niemu Premier kazał połączyć łańcuchami statki, to właśnie dzięki niemu wygrali te bitwę...

Ah, moja pamięć szwankuję, ale chyba nie było tam scenki budowy świątyni ? A no zbędny szczegół, ale to właśnie tam pojawił się brat Zhuge Lianga - Zhuge Jin, którego tam właśnie próbowano stracić, tak zgadza się tam Zhou Yu wysłał strażników by zabić Lianga, jednak do obrony ku poświęceniu ruszył jego brat, który i tak im zbiegł...

Cholera ta Xiao Qiao nie daje mi spokoju ! Wojna o kobietę, jak na ironie to on był wiernym mężem !

Zhang Fei, jego oficjalna mowa, do swojego brata, Panie, Władco, powiedział do niego tylko i wyłącznie raz, po śmierci brata swego Guana. Ale to mniej istotne, jednak nie daje mi spokoju "pozostawienie Cao Cao"

Skoro stworzyli już jakąś bitwę, z jakąś tam historią, dlaczego po cholerę ocalili premiera ? Guan Yu za swą dobrocią darował księciu za jego ówczesną pomoc odwdzięczył się.

Książęta, Panowie, Hrabiowie, Lordowie, Miłośnicy, Kino maniacy itd itp.
To co zaserwowali nam w drugim parcie, jest straszną bajką ładnie przedstawioną, a reżysera powinni powiesić :D

Dziękuje za przeczytanie ( Ha Hardcorowy czytelnik). Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 9
Bondzik

Widać że zapoznałeś się trochę z historią ! Nie przesadzajmy ze szczegółami, to nie jest dokument ! bo chyba tego oczekiwałeś oglądając ten film ,tylko że nie wiem ile by musiał on wtedy trwać, poczytałem twoją obszerną wypowiedź i szczerze trochę czasu by mi zajęło tak się namęczyć i to bez celowo a niektóre fakty to nie wiem skąd się wzięły.Pang Tong zaproponował połączenie statków owszem, ale czy dzięki temu wygrali bitwę ??? hmmm oni w ogóle wygrali ciekawe :) nie wiem czy dobrze pamiętam ale Cao Cao przegrał i powrócił na północ. no ale nie rozpisując się. Film moim zdaniem udany ( NIE DOKUMENT ) o końcu dynastii HAN i okresie Trzech królestw z czasów 208/209 ne. ale świetne kino wojenne, historyczne i przygodowe. Pozdrawiam.

spiderslg

Tak, jednak mówiąc szczerze, gdyby nie Pang Tong, nie spalili by wszystkich okrętów, prawda ? A jeśli by ich nie spalili nie mieli by szans na walkę z nimi... ;] W tej bitwie nie było zwycięstwa ponieważ większość ludzi po stronie Wei, Shu oraz Wu zginęła...

Jeśli zaś chodzi o Cao Cao, powrócił on do stolicy, zaraz po tej bitwie został księciem Wei jak i regentem korony, niestety jednak strasznie popadł na zdrowiu i 12 lat później zmarł.

"a niektóre fakty to nie wiem skąd się wzięły."

Eee... Z książki ?

"Nie przesadzajmy ze szczegółami"

Ale zmiana najważniejszych aspektów to raczej nie szczegóły prawda ? To zakłamanie historii mimo iż nie jest to dokument.

Jeśli zaś chodzi o part 1, był znacznie lepszy, dwójka mnie zniesmaczyła.

ps. Oficjalna data końca dynastii Han to rok 220 N.E ! Abdykacja cesarza na korzyść Cao Pi, wtedy to w punkcje kulminacyjnym, Sun jak i Liu obwołali się władcami swoich księstw - stąd nazwa "Epoka Trzech Królestw"

Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 9
Bondzik

Co do faktów historycznych, ważnych aspektów i ich pominięciu się zgadzam. Ale czy od razu zakłamanie, w historii nie ma nic wiadomego na 100 % również co do faktów z tego okresu jest to sprawa dyskusyjna.

Koniec dynastii Han to rok 220 n.e tak, mi chodziło bardziej o okres samej bitwy w Chibi.
Nie oczekiwałem po tym filmie ujrzenia dokładnych faktów historycznych, ale był dla mnie godnym obejrzenia dziełem kinematograficznym.

Pozdrawiam.

spiderslg

Tak, pewnie ocena filmu była by wyższa, gdybym nie przykładał takiej wartości do epoki którą po prostu uwielbiam.

Oficjalny koniec Han to 220 - jednak jako upadek to można zaliczyć rok 184 - powstanie żółtych turbanów ;)


Nigdy nie ma się pewności do wszystkiego, pewności mieć też nie można o chwili obecnej, więc jeśli patrzylibyśmy w taki sposób, nic by pewne nie było - ale spokojnie, wiem co chciałeś przez to powiedzieć.

Ale jak już wspominałem, zapewne nie raz - część pierwsza jest naprawdę miła dla oka. Ale miewam wrażenie że i w tym nie okazano geniuszu Zhuge Lianga, tutaj jest "bezpłciowy" (przepraszam za wyrażenie)

ps. Jeśli masz jakieś pytania, odnośnie tematu - dokładniej odnośnie samej epoki trzech królestw, proszę pisz śmiało.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Bondzik

Jeśli pojawią się pytania na które nie będę znał odpowiedzi, nie omieszkam napisać :)

Historia to nie jedyne moje zainteresowanie, ale nie aż takie, aby oceniać komercyjne filmy pod tym względem, dlatego tez moja ocena filmu jest tu wysoka.

Postać Zhuge Lianga rzeczywiście nie doceniona. i mogli by choć poprawić jego nazwisko w obsadzie filmu ;).

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
marcinkf

Wspaniały obraz, wspaniały film. Ode mnie dycha :-)

marcinkf

Witam. Czy jest ktoś w stanie napiasć mi ktore z tych filmow tworza cała trylogie wojech chinskich i w jakiej kolejnosci one sa, oraz ktore filmy to osobne widowiska??
Red Cliff 1 i 2
The Children Of Huang Shi
The Forbidden Kingdom
Three Kingdoms Resurrection of the Dragon
Mongol
The Warlords - Władcy Wojny

Wiem, ze ktoś napisał po kolei ktore filmy powinno sie ogladac lecz nie znalazłem tego wątku. Prosze o odp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones