PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495146}

Battle Of Red Cliff Part 2: The Decisive Battle

Chi bi xia: Jue zhan tian xia
7,6 2 491
ocen
7,6 10 1 2491
Chi bi xia: Jue zhan tian xia
powrót do forum filmu Chi bi xia: Jue zhan tian xia

...ale wole jedynke!;]jedynka trzyma w napieciu, a w czesci drugiej wydaje sie ze wszystko jest "na sile"...;/

użytkownik usunięty
wilkuopg

Chciałem zapytać czy te 3 królestwa to połączenia 2 części czy tylko 1 część z dołożeniem kilku scen z 2części ? bo po zwiastunie wiele widać tak jak by to była część 1 i może lekko dołożonych rzeczy z 2

ten film w całości trwa prawie 5 godzin. jedynie na wschodzie można go było takiego zobaczyć w kinach. John Woo sam przemontował film i podzielił na dwie części na rynek zachodni. Są więc dwie wersje - cała 5 godzinna oraz podzielona na dwie części i krótsza z wyciętą masą fabuły (taki to rynek amerykański i polski jest)

oby tylko na DVD wydali pełną wersję

eneye

Pewnie te montażowe cięcia sprawiły że IIczęść jest wg mnie dużo słabsza. Jedynka była ok. Tutaj jest już gorzej. To taka Troja po chińsku. Ma momenty, sceny batalistyczne są, krótko mówiąc ciekawe, fajne, z rozmachem. Ale brak tu tego czegoś.
Jest to bardzo dobry przykład na to, jak montaż jest istotnym elementem produkcji filmu.
4/10/ pozdrawiam.

eneye

Wczoraj obejrzalem dwie czesci pod rzad. "Jedynke" obejrzalem juz pare lat temu, ale dorwalem w swietnej jakosci z angielskimi napisami wersje dwuczesciowa, wiec postanowilem sobie odswiezyc. Faktycznie pierwsza czesc robi lepsze wrazenie.

SPOILER









Co mi sie nie spodobalo w czesci drugiej? Caly komediowy watek z "Mulan" w meskim przebraniu w obozie wroga. Poza tym maszynowe kusze w roku 220 (???). No, ale te kusze skonstruowal ten gosc ubrany na bialo, ktory potrafil lepiej przewidywac pogode niz dzisiejsze stacje meteo ze swoimi czujnikami i satelitami ;) Ani to film historyczny, ani fantasy... Niemniej "Red Cliff" to najlepszy chinski film jaki dotad ogladalem.

wilkuopg

zgadam sie - jedynka znacznie lepsza byla ;)

wilkuopg

Jak dla mnie był momentami za bardzo komediowy i naiwny. 6/10

ocenił(a) film na 8
wilkuopg

Osobiście traktuję obie części jako całość. Gdybym jednak miał już na siłę ocenić, to druga połowa filmu bardziej mi się podobała.
Całość oceniam na mocne 8/10. Znakomita "bajka" historyczna, którą oglądałem z wielką przyjemnością.

wilkuopg

[SPOILER] Szkoda, że ta baba od herbatki nie zginęła. Zawsze muszą ratować te baby:/ No i było jeszcze parę naiwnych scen. Umiejętności fizyczne i atletyczne bohaterów niezbyt realistyczne, ale jak na film chiński bardzo dobrze się oglądało. Nie to co Polacy teraz robią...

ocenił(a) film na 6
vbazyl

Bardzo tendencyjny i naiwny.

Poza tym, pierwsza godzina jest streszczeniem pierwszej części, nie wiem po co i na co :/ Skoro ktoś sięga po 2 to automatycznie znaczy, że obejrzał pierwszą część i jest ciekawy, co dalej, a nie jeszcze raz to samo.

ocenił(a) film na 8
Nikki_9

Chyba jakąś dziwną wersję oglądałaś,bo w normalnej powiedzmy,że streszczenie pierwszej części jest podczas początkowych napisów i trwa ok.20-30 sekund po czym rozpoczyna się kontynuacja...

MartiniKS

To co ja oglądałem to była posiekana część pierwsza z mocnym rozwinięciem wątku szpiegowskiego i walki ostatecznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones